Technik usług pocztowych i finansowych

Kierunek bezpłatny

Szczegóły kierunku

Kierunek o nazwie technik uslug pocztowych i finansowych obejmuje przedmioty z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, matematyki i finansów. Profil jest adresowany do wszystkich absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wykazują zainteresowanie zdobyciem kwalifikacji jako pracownicy spedycji oraz firm zajmujących się funduszami i obrotem towarów, w tym przesyłek w krajowym lub międzynarodowym sektorze gospodarczym. Zajęcia prowadzone są w formie wykładu oraz ćwiczeń, dzięki którym słuchacze dokształcą umiejętność rozwiązywania problemów oraz wykonywania zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych.

Kierunek ten nie tylko umożliwia zapoznanie się z zagadnieniami i przepisami, dotyczącymi rynku ekspedycji, ale również rozwija zdolność myślenia analitycznego i skutecznej realizacji zadań praktycznych. Słuchacze są przygotowywani przez profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę, posiadającą długoletni warsztat w nauczaniu przedmiotów z obszaru ekonomii i finansów. Po ukończeniu fakultetu każdy absolwent otrzyma dyplom potwierdzający uprawnienia do wykonywania procesji o nazwie technik uslug pocztowych i finansowych.

Czego nauczysz się na kierunku Technik usług pocztowych i finansowych w szkole Żak?

Zapoznasz się szczegółowo z podstawami działalności gospodarczej w usługach pocztowo-finansowych, obrotem towarowym oraz usługami pocztowymi, kurierskimi i finansowymi. Zdobędziesz ekspercką wiedzę z zakresu przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym oraz usług ekspedycyjnych i przewozowych. Swoje nowe kompetencje zawodowe wypracujesz podczas zajęć z usług pocztowo-finansowych w praktyce. Będziesz również uczyć się realizowania prac rozdzielczo-ekspedycyjnych i obrotu towarowego w formie warsztatowej. Nauka języka obcego specyficznego dla usług pocztowo-finansowych znacząco podniesie Twoją pozycję na rynku i umożliwi Ci pracę w międzynarodowym środowisku. Pełne spektrum Twoich kwalifikacji zawodowych z powodzeniem pozwoli Ci również na prowadzenie własnego biznesu – wiedzy o zakładaniu firmy dostarczy Ci przedmiot z podstaw przedsiębiorczości.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego (AU.66)

Wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich (AU.67)

Uwaga!
Chcesz zmienić szkołę i kontynuować naukę w Żaku? Nic straconego!
Nie musisz też wyrównywać różnic programowych.
Zapytaj w najbliższym sekretariacie szkoły Żak o taką możliwość.

r

Tryb nauczania

Zaoczny

1 rok

d

Uzyskany dokument

Świadectwo MEN

Egzamin

Egzamin zewnętrzny, organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Uzyskany tytuł

Technik usług pocztowych i finansowych

Przykładowy program nauczania

• Język obcy w usługach pocztowo-finansowych